Elewacje drewniane


Elewacje drewniane, zwane potocznie oblicówką, szalówką, lub obiciówką, są jedną z najstarszych metod wykończenia elewacji budynków. Ten sposób wykonania elewacji jest historycznie uwarunkowany w polskiej i europejskiej architekturze. Drewno jest czystym, naturalnym, odnawialnym, wysokiej jakości surowcem, który znacznie przyczynia się do wiązania CO2. Dlatego wykorzystanie drewna oznacza ochronę zasobów i klimatu.

Elewacje drewniane montujemy w następujących systemach montażowych:

FOX_alu
FOX_alu

FOX_alu

to najbardziej zaawansowane rozwiązanie systemu FOX. FOX_alu opiera się na elementach aluminiowych, które są niepalne, lekkie, wytrzymałe i nie ulegają korozji. FOX_alu jest szczególnie polecany tam, gdzie wymagane są najwyższe parametry izolacji termicznej ściany budynku. Aluminium jest ciepłe, pod stopkami aluminiowymi zakładana jest dodatkowo 5 mm warstwa izolazyjna, FOX_alu pozwala na ułożenie pod deską elewacyjną nawet 240 mm wełny mineralnej lub styropianu.

FOX_e1
FOX_e1

FOX_e1

zakłada montaż elewacji drewnianej na systemowym ruszcie drewnianym - pojedynczym. Jest szczególnie polecany dla ścian, które nie wymagają dodatkowego docieplenia lub kiedy grubość docieplenia wełną mineralną nie przekracza 100 mm.

FOX_e2
FOX_e2

FOX_e2

najpopularniejszy z wszystkich systemów montażu okładzin drewnianych.
Zakłada montaż elewacji drewnianej na systemowym ruszcie drewnianym - krzyżowym (podwójnym). Ruszt krzyżowy eliminuje mostki termiczne i pozwala zastosować docieplenie wełną mineralną nawet do 160 mm.

FOX_e3
FOX_e3

FOX_e3

Podstawowy system developerski, z powodzeniem stosowany również w budownictwie jednorodzinnym.
Zaletą tego systemu jest jego niska cena i szybki czas montażu. Ograniczeniem tego systemu jest max. grubość styropianu wynosząca 120 mm.

Eko Drewno w ramach usług montażu nie oferuje układania styropianu - montaż elewacji drewnianej wykonujemy na wcześniej przygotowanej warstwie docieplenia (styropian, siatka, klej).